Prowadzący szkolenie:
Podstawowe cele szkolenia (w tym oczekiwane efekty kształcenia):
- Aktualizacja wiedzy z zakresu obowiązków i odpowiedzialności biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych wg KSB 240 (Z).
- Pogłębienie praktycznych umiejętności identyfikacji i oszacowania ryzyka istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem na poziomie sprawozdania finansowego i na poziomie stwierdzeń.
- Pogłębienie praktycznych umiejętności zaprojektowania i wdrożenia reakcji na oszacowane ryzyka istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem.
- Pogłębienie praktycznego zastosowania przepisów standardów i aktualnych wymogów prawa podczas badania sprawozdania finansowego.
- Zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu dokumentowania procedur badania nakierowanych na wykrywanie i ujawnianie oszustw podczas badania sprawozdań finansowych.
- Zwiększenie praktycznej umiejętności biegłego rewidenta w zakresie realizacji obowiązków i biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych oraz umiejętności stosowania procedur badania nakierowanych na ich wykrywanie.
- Podniesienie jakości badania sprawozdania finansowego.
Ramowy program szkolenia:
- Wymogi prawne.
- Sprawozdanie z czwartej fazy oceny dokonywanej przez Grupę Roboczą ds. Przekupstwa w Międzynarodowych Transakcjach Handlowych.
- Identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem.
- Reakcja na oszacowane ryzyka istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem.
- Ocena dowodów badania.
- Brak możliwości kontynuowania zlecenia przez biegłego rewidenta.
- Pisemne oświadczenia.
- Komunikowanie się z kierownictwem i osobami sprawującym nadzór.
- Dokumentacja.
- Kontrola wewnętrzna.
Szkolenie wykładowo-warsztatowe (zakończone testowym sprawdzianem wiedzy)
Materiały szkoleniowe:
Publikacja CE PIBR nt. Obowiązki i odpowiedzialność biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych, Piotr Woźniak, publikacja dostępna w formacie PDF.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu obejmuje:
- wykład online (8 godz. dydaktycznych – 9.00-15.45),
- materiały szkoleniowe rekomendowane/zatwierdzone przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów,
- zaświadczenie ukończenia szkolenia – przesłane uczestnikowi pocztą e-mail po odbytym szkoleniu – zgodnie z § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2023, poz. 2175).
Informacje dotyczące formy zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie oraz dokonanie wpłaty.
Zgłoszenie uczestnictwa jest możliwe poprzez wypełnienie:
- formularza zgłoszenia uczestnictwa w danym szkoleniu na niniejszej stronie internetowej – przejście do formularza poprzez przycisk ZAPISZ SIĘ przy każdym szkoleniu
lub
- karty zgłoszenia uczestnictwa w danym szkoleniu lub też kilku szkoleniach – formularz został załączony jako plik do pobrania na samym dole strony/tekstu – i przesłanie go pocztą e-mail na adres: biuro@katowice.skwp.pl lub ewentualnie pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Katowicach, ul. Sokolska 3, 40-084 Katowice.
Ilość miejsc w grupach szkoleniowych jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje dotyczące płatności za szkolenie:
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego w Katowicach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce:
PKO BP S.A. nr 50 1020 2313 0000 3102 0139 3123
W tytule przelewu prosimy podać – imię i nazwisko oraz numer modułu i datę szkolenia.
UWAGA: Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem szkolenia, jednak dopiero po otrzymaniu (telefonicznie lub pocztą e-mail) potwierdzenia realizacji szkolenia.
Faktura za szkolenie zostanie wysyłana uczestnikom pocztą e-mail po odbytym szkoleniu na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.
Wymagania sprzętowe i pozostałe informacje dot. platformy webinarowej:
Wymagania techniczne (sprzętowe) do uzyskania płynnej transmisji podczas szkolenia:
- procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy),
- 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej),
- system operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS,
- korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Yandex lub Opera,
- dostęp do łącza internetowego o minimalnej przepustowości 5 Mbps (ruch przychodzący) i 2,5 Mbps (ruch wychodzący),
- mikrofon i głośniki lub zestaw słuchawkowy,
- jeśli uczestnik chce udostępnić swój wizerunek – kamera internetowa (bardziej zaawansowane zewnętrzne kamery mogą wymagać instalacji dodatkowego oprogramowania),
- dostęp do poczty elektronicznej.
Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting – opartej o przeglądarkę internetową – uczestnik nie musi niczego instalować ani konfigurować. Zajęcia są prowadzone w czasie rzeczywistym – uczestnicy oprócz wykładowcy widzą wyświetlaną przez niego prezentację i inne materiały dydaktyczne oraz mogą zadawać pytania – poprzez dostępny na platformie czat i/lub werbalnie po włączeniu głosu.
Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma (na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu) link do platformy, na której należy dokonać rejestracji zgodnie z danymi przesłanym w formularzu zgłoszeniowym.
UWAGA: Prosimy podać swoje pełne imię i nazwisko ze względu na konieczność sprawdzenia przez Organizatora listy obecności uczestników na szkoleniu.
- 08:45-09:00 – rozpoczęcie logowania przez uczestników (po zalogowaniu dostępna jest „poczekalnia”, która w momencie rozpoczęcia szkolenia zostanie przełączona na „pokój webinarowy”)
- 09:00 – rozpoczęcie szkolenia
Pozostałe informacje:
Dodatkowych informacji dotyczących szkolenia udzielają:
- Urszula Gibas (PN-PT, godz. 9.00-15.00) – tel: 506573863, e-mail: biuro@katowice.skwp.pl
- Dział Szkolenia – tel: 322538914, 322538736
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia zostaną przekazane uczestnikom pocztą e-mail po skompletowaniu grupy – przed szkoleniem.
O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Ewentualna rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić (koniecznie w formie pisemnej) najpóźniej przed otrzymaniem potwierdzenia realizacji szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania pełnej opłaty za zgłoszone uczestnictwo. Formularz zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem kursu a zgłaszającym.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany: platformy/programu do prowadzenia szkolenia online, wykładowcy, formy szkolenia, terminu lub odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych.
Wysyłając formularz zgłoszeniowy kandydat:
- akceptuje „Ogólne warunki świadczenia usług szkoleniowych w Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego Oddziału Okręgowego w Katowicach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce” (dostępne na stronie internetowej w zakładce Oferta szkoleniowa),
- akceptuje ewentualne zmiany zastrzeżone w ofercie przez Organizatora szkolenia,
- akceptuje wystawianie i przesyłanie w formie elektronicznej faktur, duplikatów tych faktur oraz ich korekt, a także not korygujących,
- zobowiązuje się do pokrycia należności tytułem uczestnictwa w szkoleniu w terminach i kwotach ustalonych przez Organizatora szkolenia.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!👍💻
KSZTAŁCIMY Z PASJĄ!😊👩🎓👨🎓🌞