search Wiedza współpraca wsparcie od 1907
Miejsce:
online
Termin rozpoczęcia:
26.01.2022
Godzina rozpoczęcia kursu:
10:00
Typ:
Szkolenie
Tryb:
Dzienny
Opłata:
220,- zł od osoby
210,- zł od osoby - cena dla członków SKwP

Szkolenie odbędzie się w formie online (webinaru) na platformie ClickMeeting lub z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams
ClickMeeting jest oparty o przeglądarkę internetową i działa bez względu na system operacyjny oraz rodzaj urządzenia, nie trzeba niczego instalować ani konfigurować.
Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma (na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu) link do platformy na której należy dokonać rejestracji/logowania zgodnie z danymi przesłanymi w formularzu zgłoszeniowym.
09:00 – rozpoczęcie szkolenia
Czas trwania szkolenia – 4 godz. dydaktyczne

Prowadzący szkolenie:

mec. Marek Jarosiewicz – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie, a od 2013 roku wspólnik kancelarii „Wódkiewicz Sosnowski” Adwokaci i Radcowie Prawni S.j. Na co dzień prowadzi sprawy zarówno klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych z różnych branż, m.in. budowlanej, nieruchomości, reklamowej, rekrutacyjnej, IT oraz zajmuje się stałą obsługa prawną przedsiębiorców. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie pracy. W ramach kancelarii stale współpracuje w charakterze eksperta m.in. ze Stowarzyszeniem „STOP Nieuczciwym Pracodawcom” oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Poza pracą zawodową prowadzi liczne szkolenia dotyczące ww. gałęzi prawa dla różnych grup zawodowych, a także szkolenia zawodowe dla aplikantów adwokackich w Okręgowej Radzie Adwokackiej.

Cel szkolenia:

Miesiące pomiędzy wiosną, a jesienią stanowią co roku okres wzmożonego zapotrzebowania na pracowników tymczasowych. W ślad za tym zjawiskiem, o tej porze roku zawsze zwiększa się też ilość umów zawieranych z osobami mającymi świadczyć pracę sezonową – umów o pracę, umów cywilnoprawnych, umów o pracę tymczasową, czy też umów o pomocy przy zbiorach. Szkolenie ma na celu usystematyzowanie podstawowych zagadnień dotyczących pracy sezonowej – zaczynając od zdefiniowania tego pojęcia, poprzez przedstawienie wszystkich umów na podstawie których praca sezonowa może być świadczona, aż po omówienie specyfiki związanej ze świadczeniem pracy sezonowej przez młodocianych lub cudzoziemców. Znajomość zagadnień będących przedmiotem szkolenia pozwoli z jednej strony na optymalne dostosowanie treści stosunku prawnego do potrzeb obu jego stron, a z drugiej – na zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami regulującymi tę materię.

Ramowy program szkolenia:

  1. Definicja pracy sezonowej.
  2. Podstawy wykonywania pracy sezonowej i różnice między nimi:
    1. umowa o pracę;
    2. umowy cywilnoprawne – umowa zlecenia, umowa o dzieło;
    3. umowa o pomocy przy zbiorach;
    4. umowa o pracę tymczasową;
  3. Charakterystyka umowy o pracę sezonową.
  4. Wykonywanie pracy sezonowej przez pracowników młodocianych.
  5. Zatrudnianie do pracy sezonowej cudzoziemców.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu obejmuje:

Wykład online, autorskie materiały wysłane drogą e-mail.
Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia zgodnie z § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2023, poz. 2175) - wysłane drogą e-mail.

Informacje dotyczące zgłoszenia, płatności i rezygnacji ze szkolenia:

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie (przycisk ZAPISZ SIĘ) oraz dokonanie wpłaty.
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego w Katowicach SKwP:
PKO BP S.A. nr 50 1020 2313 0000 3102 0139 3123
W tytule przelewu prosimy podać tytuł szkolenia.
UWAGA! Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem szkolenia, jednak dopiero po otrzymaniu (telefonicznie lub pocztą e-mail) potwierdzenia realizacji szkolenia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych.
Ewentualna rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić (koniecznie w formie pisemnej) najpóźniej przed otrzymaniem potwierdzenia realizacji szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania pełnej opłaty za zgłoszone uczestnictwo. Formularz zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem kursu a zgłaszającym.
Szczegółowych informacji dot. szkolenia udzielamy pocztą e-mail: biuro@katowice.skwp.pl lub telefonicznie: 32 2538914, 32 2538736.

Wymagania sprzętowe:

  • Komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy
  • System operacyjny Windows od wersji 7, Mac OS od wersji 10
  • Połączenie internetowe i aktualna wersja jednej z przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera
  • Głośniki lub słuchawki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!👍💻

KSZTAŁCIMY Z PASJĄ!😊👩🎓👨🎓🌞

ul. Sokolska 3
40-084 Katowice

tel. 32 253 89 14
tel. 32 253 87 36
tel. 506 573 863
fax 32 253 87 09

biuro@katowice.skwp.pl

PKO BP SA O/Katowice 50 1020 2313 0000 3102 0139 3123